Pochod za Rumcajsem

Přátelé, většina z vás jistě ví, co to Pochod za Rumcajsem je. Pro ostatní to připomenu. Jedná se o pravidelnou akci, která se koná každý rok na konci března. Je spjatá s pohádkovou postavou Rumcajsem a je ve většině určena pro děti. My jsme se rozhodli zúčastnit jako chodci a ne jako zbytek zajišťovat lunapark. Pro větší jsou možné trasy 33, 40 a 50 km. Ze začátku vedou na Pařez všechny. Na Pařezu jsme se rozhodli pro trasu 40 nebo 50 km (obě vedou dál stejně) a došli jsme na Trosky. Odtud do Mlaďejova na krátký oběd a zpátky na Pařez. Po cestě k pařezu se stala zajímavá věc. Od skupiny se odtrhli jediní 3 Lubošisté (Prrk. Standa, Prrk. Hroch a Prrk. Little), protože nesouhlasili se směrem cesty. Samozřejmě jsme díky osvícení od Luboše získali půlminutový náskok. 2. část skupiny tvořili Ondra, Buk, Madman, Figo, Javor a neskaut Ron. Z Pařezu jsme pokračovali přes Blata na Veliš, čímž jsme se rozhodli pro variantu 50 km. Pod velišem byla poslední kontrola a pak jsme šli do Jičína. Všichni byli totálně vyřízený a druhý den jsem téměř nebyl schopný pohybu. Po cestě Lubošisté takřka zdvojnásobili písmo II. generace a objevili hranici sprostoty (http://lubosismus.wz.cz/MaleVse), tudíž bych byl pro, aby se akce konala za rok znovu. Hroch

[nggallery id=4] [nggallery id=6]