Záchranná krabička do divočiny

 • Zápalky Vodovzdorné a odolné proti větru jsou užitečné, hlavičky obyčejných sirek můžete zakapat voskem, nenavlhnou. Můžete také použít krabičku od filmu, také spolehlivě zabrání vlhkosti. Zápalky by se měly použít až když ostatní nouzové metody selžou.
 • Svíčka V nutném případě může posloužit k jídlu.
 • Křesací kámen – funguje na stejném principu jako známá ocílka, funguje i za mokra. Je to v podstatě tyčinka ze speciální hořčíkové slitiny, při škrtání ocelovým předmětem tvoří velké množství jisker. Při správném zacházení jím rozděláte přes tisíc ohňů. U některých typů je možné nožem odškrábat několik vysoce hořlavých pilinek a nepotřebujete tak ani troud.
 • Lupou zapálíte oheň, hodí se i na vyndávání třísek a žihadel.
 • Jehly a nitě – obstarejte si několik jehel, včetně jedné s velkým ouškem, kterým se protáhne šlacha a hrubé nitě. Jedna z nití by měla být silnější (k nouzovým opravám vybavení se mi osvědčila niť dentální).
 • Rybářské háčky, vlasec a pár olůvek – uvědomte si, že na malý háček můžete ulovit jak velké, tak malé ryby, ale na velký háček ulovíte pouze velké kusy. Vezměte co nejvíce vlasce, hodí se i na spoustu dalších věcí.
 • Kompas – nejlepší je fosforeskující knoflíkový kompas naplněný kapalinou. Před koupí zkontrolujte, zda neteče, neobsahuje vzduchové bubliny a zda ručička sedí na ose a volně se otáčí.
 • Cívka drátu nejvhodnější je mosazný drát, nekoroduje. Využijete ho ve spoustě situací. V nouzi i k chytání do oka.
 • Drátová pila.
 • Zdravotní souprava – zahrňte do ní to, co umíte použít. Léky zabalte do vzduchotěsných obalů a ucpěte vatou, aby se nepohybovaly. Všechny nádobky na léky popište a označte datem, kdy končí jejich doba použití. Následující léky berte jen jako vodítko: analgetikum (bolest), střevní sedativum (průjem), antibiotikum (infekce) antihistaminikum (alergie, žihadla, hadi), tablety na sterilizaci vody, léky proti malárii (dle oblasti ve které se hodláte ztratit!!!). Různé druhy obvazů, dezinfekcí, náplastí, vhodné jsou i motýlkové stehy.
 • Nůž nejlépe z Damaškové oceli, má mnoho výhod oproti těm nejkvalitnějším nožům z oceli obyčejné.
 • Kondom lze do něj nabrat až 1 litr vody.
 • Hypermangan Manganistan Draselný – KMNO4. Slabý roztok(jemně růžový) dezinfekce vody. Středně růžový roztok – dezinfekce ran. Temně fialový roztok – léčba plísní.
 • Spínací špendlíky
 •  Igelitové sáčky velké, tenké polyetylenové pytle se hodí k nošení vody, stavbě slunečního a rostlinného kondenzačního přístroje.
 • survival-kit