Svojsíkáč krajské kolo

V pátek 9.6.2013 nastal velký den pro celé Jičínské středisko. V Jinolicích právě začínalo Krajské kolo Svojsíkova závodu 2013.  Poté, co všichni účastníci z celého kraje přijeli a převzali chatky, začla v 20:00 prezentace družin, a to bylo asi tak všechno, co se ten den oficiálně konalo. My jsme se ale ještě mezitím stihli vykoupat, a nacvičit představení družin, na další den. Šli jsme spát brzy, abychom byli následující den čerství. Sobota pro nás začla rozcvičkou, a snídaní,  po které následoval nástup. Na nástupu jsme se dozvěděli všechny potřebné informace,  a závod mohl začít. Start pro družinu Jelenů byl v 9:40 hod, pro Medvědy později. Ti kteří zrovna nebyli v modulu závod, plnili modul brány. Deset minut po půl desáté odstartovali Jeleni z Bobova startu a započli strastiplnou cestu. První stanoviště bylo krizové situace, kde jsme měli za úkol poznat mraky a řídit osobu poslepu. Na druhém stanovišti nás čekalo hledání skrytých věcí v lese. Trojka byla pro nás katastrofální, protože bylo úkolem bez mluvení naměřit azimuty, a přes veškerou snahu jsme se strefili o 3 metry vedle. Na první pomoci jsme více získali než ztratili, a provázek ohněm také přepálili. Potom přišlo vyhledávání informací v autoatlase, na což jsme po určitém čase také přišli. Posední, co nás čekalo bylo stavění stanů, za což jsme měli plný počet bodů. Bo doběhnutí do cíle nás čekali brány, kde jsme také solidně obstáli, a dokonce jsme se narozdíl od ostatních schovali před deštěm. Když doběhly všechny družiny, čekalo nás předstaení družin, kde jsme si prohlídli představení ostatních, a představili ostatním nás. Více zde: videa z představení družin. Po představení jsme se sešli v jídelně, kde jsme si napsali test z pravidel SZ a psali informace z mapy a kreslili výškový profil. Poslední, co nás čekalo, byl noční orientační závod. Z toho jsme měli trochu respekt, ale přesto se nam to bez větších problémů dalo v solidně s jedním z nejlepších časů uběhnout. Zcela znaveni jsme šli spát. Ráno nás po provedení rutinních záležitostí čekal nástup, na kterém jsme se dozvěděli, že družina Jelenů se umístila na 1. místě, Medvědi na 5. , a severky na 2. místě. S tímto výsledkem,myslím, můžeme být zcela spokojeni a jet domů.P.

 

085458

[nggallery id=15]