Tábořiště na příští rok

Jak už asi víte, o dalších prázdninách nebudeme tábořit v Netolicích, jelikož naše moudré a schopné vedení díky tomu, že tam má Bobo holku dobrým vzájemným vztahům vyjednalo tábořiště Kousky hořických skautů nedaleko Dvora Králové.

Kousky jsme si  jeli obhlédnout ještě v době, kdy tam tábořili domácí, takže vám můžu poskytnout svoje dojmy. Tábořiště je oproti tomu našemu o dost rozlehlejší, vzdělanec by jej označil slovem decentralizované. Voda se dováží v cisterně, takže odpadá nutnost pumpovat. Hořičáci maj dost zajímavý latríny, těmi se rozumí prkno se dvěma otvory a nad ním vztyčená stanová plachta, v hovoru se sousedem během vyměšování vás ani nebude vyrušovat oddělující plachta :-). Na celém tábořišti jsem si nevšiml žádné stálé stavby –  sklípek je díra v zemi, nad kterou (zase) stojí stan, jako jídelna slouží hangár a k němu je připojená kuchyně schovaná pod plachtou. Poslední věc, co mě napadá, že u tábořiště je hooodně velká louka, kde je volejbalový hřiště a ještě před ním je na ne úplně slavnostním místě slavnostní ohniště.

Přikládám pár fotek, pozorně u nich čtěte popisky.

[nggallery id=24]