Vrstevnice (RS & RG)

Na formát A4, vzhled je na vás, obsah:

– fotka přírodního útvaru, pozor na počasí málo sluníčka fotky budou nevírazné, moc sluníčka problém se stíny

– výřez vrstevnic z mapy, důležité je změřit azimut k danému útvaru ze směru odkud byl focen a toto si zapsat, podle toho se bude natáčet mapa, tzn. vyfotim kopec B z místa A, změřim pochodový úhel (azimut) kopce B z místa A, v turistické mapě najdu kopec B (mapa má sever nahoře ale my jsme kopec B fotily z místa A) natočím mapu dle azimutu směr AB a udělám výřez podle potřeby a velikosti měřítka které u výřezu uvedu (když zvětším mapu změním tim i měřítko!! nutno přepočítat všichni máte základní školu tak to zvládnete) tímto natočením dosáhnu toho že budu mít tzv. náhradní sever a předejdu tak přiblblým dotazům proč je kopec natočen na fotce jinak než na mapě a pro výuku to bude názornější

– situační náčrtek, neví-li někdo co to je zavzpomína na sposty společných výletů s Tichošlápkem nebo si za ním zajde s prosbou o radu

můžete použít i mapy pro orientační běh, můžete přidat i troch popisu daného místa, kde to je, nebo něco čím je to místo zajímavé, skuste plnit úkol holky a kluci (teda spíš muži a ženy) zvlášť ať vidíme kdo je lepší, taky se na to můžete vyfláknout ale to už je na vás