Vybavení skautů a skautek na schůzky

Zápisník slouží k zaznamenávání důležitých poznatků a zážitků, nedoporučuji sešit neboť není uznáván jako zápisník do 1. stupně skautské zdatnosti. Alespoň pevné desky.

Uzlovačka (kousek lezecké smyčky asi 1.5 – 3m dlouhý a 6 – 8 mm široký – možno zakoupit v Sagitě na Husovce** za cca 15Kč, slouží pro nácvik vázání uzlů nebo různé improvizované záchranné prostředky atd.)

Skautská stezka

KPZ!! (Krabička Poslední Záchrany, nedílná součást skautova vybavení!! Nejlépe plechová krabička např. od vitamínů nebo čaje, ne moc velká aby se dobře nosila při sobě. Obsah: Povinný: Sirky ve vodotěsném pouzdře (krabička od foto filmu), škrtátko, kousek svíčky, papír(na vzkazy nebo na dopis), špaček tužky, nitě různých barev, jehla, zavírací špendlíky, knoflíky, náplasti, hřebíky, napínáčky, žiletka nebo malý nožík, kousek křídy(v něčem zabalený), provázek, drátek, 50Kč, známka na dopisy, Na víčko krabičky zevnitř nalepit nouzová tel. čísla, tel. čísla rodičů a vaše jméno případně i adresu. Nepovinný: tuhý líh, alufólie, gumičky, delší kus drátu, manganistan draselný (na čištění vody nebo na dezinfekci), Háček na ryby, splávek, vlasec. Z toho co je zde napsáno by se dal naplnit baťoh, takže volte rozumné množství jednotlivých částí!!

**Toto není reklama a nesmí to být ani za reklamu považováno, má to pouze informativní charakter!