Lednová výprava

Třetí lednový víkend, tedy 18.-19.1. 2019 jsme přespávali na našem srubu v Jičíně.

Když jsme se všichni v pátek po šesté hodině sešli, hráli jsme nejprve karty a povídali si. Po večeři přišel Vojta a chvíli jsme se bavili o plnění odborek. Více o odměnách za odborky lze nalézt v tomto příspěvku.  Následovalo další téma k diskuzi. Blížící se závody a jejich pravidla, o čemž nám vyprávěli Tichošlápek a Vojta. Vyslechli jsme si zkušenosti z uplynulých závodů, prohlédli fotky a sami jsme probírali různé strategie, jak se na stanovišti hned nepohádat. Později, když jsme již měli přichystané spaní na večer, nám Vojta pustil film Jestli se rozzlobíme, budeme zlí, ze kterého byli kluci nadšení, ale holky spíše usínali.

V sobotu ráno nás probral Ondra rozcvičkou. Někteří z nás ji absolvovali svlečení do půl těla, pouze v kalhotách. Prý jsou takto kluci od Mikiho z tábora zvyklí. Jenže na táboře v červenci většinou nebývají 4 stupně pod nulou… Nasnídali jsme se a začali s přípravou na závody, kdy jsme pod vedením Ondry probírali první pomoc a krizové situace. Později jsme byli otestovaní ze znalostí zdravovědy, uzlů, mapových značek a dalších věcí, které děláme o schůzkách. Jelikož bylo venku hezky a svítilo sluníčko, vyrazili jsme na zasněžené hřiště pod srubem hrát softbal, což nebylo s míčkem od sněhu vůbec snadné. Brzy se však přiblížila jedna hodina odpoledne a my odcházeli domů.

Fotogalerie