Příprava tábořiště 18.-19.5.2019

O víkendu proběhla tradiční každoroční příprava tábořiště-,, brigáda“-v Netolicích. I když se nás sešlo v oba dva dny relativně málo (v sobotu 9, v neděli 11) a převážně zástupkyně z řad skautek, podařilo se nám splnit několik úkolů. V sobotu, pod vedením Mikiho, se čistila studánka, sekala a hrabala tráva, listí, vztyčil se stožár a rozpadlou část zábradlí nahradila nová. Práce skončily kolem 13.hod.

V neděli, pod vedením Ondry, se udělalo, co se nestihlo-opravovaly se schody, sprchy, opět se hrabalo listí a odvážela se tráva, stavěly se záchody a kácely soušky, které byly nebezpečné, protože by mohly vzhledem ke své poloze spadnout během tábora na stany. Z Netolic jsme odjížděli opět opět okolo 13.hodiny, největší odvážlivci pak z tábora do Jičína odcházeli.

Další plánovaná brigáda bude 9.6., snad za větší účasti.

Zapsala: Kačka K.

Další fotografie zde