RK Tukani

Roverský tábor 2023 - zahajovací oheň

Náš kmen Tukanů tvoří kluci a holky od 15 let, kteří mají chuť v partě přátel zažívat dobrodružství, překonávat se, nebo se jen pobavit.

Schůzky

Scházíme se každé druhé úterý od 16:30 ve skautském srubu.

Kmenové výpravy a akce

Protože spousta z nás studuje mimo Jičín, naší hlavní činností jsou spíše výpravy a jiné akce, které jsou různorodé. Přes lezení na skály, túry do přírody, slézání kopců, po pečení, vyrábění totemů nebo jiných užitečných výrobků. Občas se účastníme akcí společně s rovery z celého okresu. Neboť je ale roverské heslo Sloužím, snažíme se zapojit i do prací okolo zvelebování naší klubovny, nebo akcí pro veřejnost, jako je třeba rozvážení Betlémského světla.

Letní tábor

Lidé, kteří jsou členy roverského kmene, mnohdy sami vedou tábory pro mladší (skauty a skautky/vlčata a světlušky), proto nám v létě moc času nezbývá. Přesto se ale snažíme najít alespoň pár dní, abychom se sešli někde mimo město v přírodě. Večer poseděli u ohně s kytarou a rozšířili náš seznam o nové zážitky. V následujících letech máme třeba v plánu zrealizovat putovní tábor, nebo ho přímo přesunout na vodu.

Buď taky tukan!

Pokud chceš zažívat dobrodružství s námi, ozvi se Evě (naší vedoucí) na e-mail [email protected] nebo na číslo
723 394 733.